Ficovci aj Radičovci

Autor: Jaroslav Suja | 29.11.2011 o 16:45 | Karma článku: 27,42 | Prečítané:  7005x

Fico nikdy nehovoril o boji proti korupcii. Nehovoril o transparentnosti a podľa toho on a jeho grupa konala. Radičová  a politici okolo nej majú boja proti korupcii plné ústa. Všade samá transparentnosť . No za posledných dvadsať rokov čo sú ľudia okolo Radičovej v politike, nič nespravili preto, aby bol niekto odsúdený a vrátil peniaze, ktoré ukradol zo štátneho. Dzurinda nekope do Fica, lebo Fico by mohol kopať  do Dzurindu a do SDKU-DS. Pred voľbami sa Miki pokúšal nakopnúť SMER a dopadlo to tak, že musel odstúpiť z kandidátky do  volieb.

A na scénu nastúpila madam transparentná.  Silné reči, veľké tlačovky, že jeden by aj uveril.
Aké boli jej činy?
Žiadne a ostalo len pri tých prázdnych slovách.
Niekoľkokrát som z jej úst počul otázku PREČO si na nás dovoľujú tí,  čo kradnú, korumpujú, klamú no proste odrbávajú ?  Tí  čo predajú teplý vzduch, tí čo nosia hodinky za pol milióna a tvária sa sociálne. A vraj dokedy to bude takto fungovať?
V duchu som si povedal, táto ženská to myslí vážne.

Posledné dni ma prekvapujú a odkrývajú karty  charakteru politiky na Slovensku.
Keď si niekto  myslel, že politici riadia aj súkromné médiá tak už to vie. 
Zbytočne sa nehovorí, že s médiami sa boj nedá vyhrať. 

To  politici vedia  a je to pre nich silne ponižujúce. Ale rešpektujú daný stav.  Väčšina politikov prispôsobuje svoje konanie tak,  aby boli čo najviac v novinách.  Platí tu - kto nie je na očiach, nie je politik a nič nerobí.  
Preto politik potrebuje mať na svojej strane novinára. V duchu tohto hesla konali všetci čo priložili ruku  k odvolaniu ministra.  Len a len aby neskrivili vlások nejakej bejby.
Boj s novinármi prehral aj Ľubo Galko.

Spustili na neho ukážkovo pripravenú likvidačnú akciu v nedeľu okolo desiatej večer. Na internete sa objavili dva články v kauze odpočúvanie.
V pondelok  spustila svoje besnenie TA 3. V živých  vstupoch sa striedali odborníci, analytici, novinári, politici a každému hneď bolo jasné, že Galko  nezákonne odpočúval.  Hlavne, že sa jednalo o VOS. Teda  všetci o VOS vedia všetko.
Alebo všetci mudrci blafujú a prispôsobujú si svoje fakty postavené na vode.

Podľa premiérky je jedno či je odpočúvanie legálne alebo nelegálne. Jej záver -  novinár je TABU. A z tohto jej postoja je zrejmé, že pani premiérka začala segregovať.

V utorok zasadli výbory NR SR, že vraj mimoriadne. Vybor pre obranu a bezpečnosť  mal  plánovanú schôdzu na 22.11 teda žiadna mimoriadka.
Mimoriadne zasadol výbor na kontrolu Vojenského spravodajstva. Po skončení rokovaní  odznelo, že členov výborov Galko nepresvedčil.  Zamlčali ale, že opoziční politici nikdy nepodporia politika zo SaS a hlavne, keď ich odrezal od zdroja .
Po páde vlády  tiež nemožno očakávať, že politik z SDKU, KDH alebo MOSTU podrží  Galka. Teda žiadna objektívnosť, ale len čistá straníckosť.

Ľudia po takýchto správach si myslia, že keď nepresvedčil výbory,  tak potom je na vine.  K tomuto len toľko:  Zloženie výborov  nie je o odbornosti . Sedia v nich tí istí poslanci, ktorí sa toľkokrát nekompetentne vyjadrujú v médiách či v pléne.

Pani  z vlastnej viny dosluhujúca premiérka podala návrh na odvolanie ministra obrany. Človeka, ktorý  otvorene hovoril  o boji s veternými mlynmi.
Ľubo konal tak, aby dal dokopy rozkradnutú, vytunelovanú a hrdzavú  Slovenskú armádu.  Jeho výsledky hovoria za všetko. 
No na Slovensku existujú silnejší  ľudia. Tým silu nedáva zákon ani právo.  Silu im dáva zloba, klamstvo a túžba po moci.

Od včera riadi Radičová aj ministerstvo obrany.         
Ostáva len dúfať, že nejde len o jej maketu.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?