Hrušovský: Niekedy treba konať proti záujmom Slovenska

Autor: Jaroslav Suja | 24.1.2012 o 17:17 | (upravené 24.1.2012 o 17:33) Karma článku: 19,06 | Prečítané:  8948x

Áno,  tieto slová som si vypočul ešte  v septembri 2011 z úst terajšieho predsedu parlamentu Hrušovského.  Bolo to na stretnutí koaličných strán v Častej -Papierničke,  kde sa riešila otázka  hlasovania  o eurovale.

Sedeli sme v kinosále a predstavitelia SDKÚ, MOSTU a KDH sa predbiehali vo vydieraniach a vyhrážaniach smerom k poslancom strany SaS.
Na rad prišiel dlhoročný vrcholový politik  a podpredseda KDH. V politike je od roku 1990. Pán Hrušovský pristúpil k mikrofónu a tónom kazateľa  vyriekol vetu:  „Niekedy treba jednoducho zahlasovať proti záujmom Slovenska."


V prvom momente mi napadlo -  ten chlapík asi pil, čo to rozpráva?  Hneď nato som oľutoval, že som to nenahral na mobil. Pýtal som sa kolegov či to čírou náhodou  nenahrávali? Nie, nemáme to vo zvyku.  Ale počuli to všetci.
Zákonodarca Slovenskej republiky chce a vyzýva,  aby sme hlasovali my, ostatní zákonodarcovia proti záujmom republiky.


Pán Hrušovský, vôbec sa nečudujem kam prestárnutí politici  dotiahli naše Slovensko za tých dvadsať rokov. Vy ste si zrejme zvykli  hlasovať proti záujmom Slovenska.


Vždy, keď sa zjavil Figeľ v parlamente,  dostával od poslancov Smeru  desiatky otázok ohľadom získania  lacného bytu v Bratislave. Predseda KDH sa vykrúcal a nevedel im dať jasnú odpoveď. Bolo vidno, že ho téma značne  znervózňovala a zneisťovala.  Smeráci však nevynechali žiadnu príležitosť, aby ho dostávali zas a znovu do úzkych.


Až raz prišiel zlom. Minister Fígeľ prišiel do parlamentu a čuduj sa svete, nedostal otázku o tom, ako získal svoj byt.  Po tom množstve útokoch na jeho osobu mi to bolo divné. Cez prestávku vo fajčiarni som sa spýtal poslanca zo Smeru, čo sa stalo.  Či už ich nezaujíma  Figeľov byt za cenu  1805,- eur v Starom Meste v Bratislave?  Odpoveď bola:  „Ale vieš,  došiel  Paľo (Hrušovský)za našim Paľom (Paškom)  a poprosil ho, aby sme tomu Janovi (Figeľovi) už dali pokoj s tým bytom."
A od tej chvíle Figeľ už mal pokoj.


Na konci leta začala rezonovať téma navyšovania  eurovalu. Smeráci si ešte vtedy  mysleli, že SaS zahlasuje a podporí navýšenie eurovalu. V chodbových diskusiách sa špekulovalo,  ako to môže celé dopadnúť . Stal som sa svedkom uzavretia stávky medzi poslancom KDH a poslancom Smeru na tému - Ako dopadne hlasovanie  o eurovale.


Poslanec z KDH nám popísal presný scenár. Na jeseň sa vláda rozpadne a predčasné voľby budú v marci. Smeráci sa zasmiali a hneď  sa stavili  o fľaše drahých koňakov.
Dnes už vieme, že poslanec KDH vyhral túto stávku a zrejme sa z nej aj teší. S odstupom času mám dva pohľady na túto stávku. Buď je jej víťaz jasnovidec,  alebo mal informácie, ktoré poznalo len zopár ľudí. Osobne sa prikláňam k druhej alternatíve a teda, že  poslanec  KDH poznal scenár rozbitia vlády a ďalšieho postupu.


Ich slová ich usvedčujú:

Hrušovský (20.1.2012): „Pred dvoma rokmi strana, ktorá nemala členov, páni sedeli v obývačkách za notebookom a doniesli do parlamentu niečo nové," povedal s tým, že zároveň položil otázku, či aj dobré. Vyzval, aby verili skúseným stranám a politikom.

Nemôžem rovnako zabudnúť na Hrušovského vetu hneď po prvej schôdzi parlamentu v lete 2010. Citujem: „ Keby nebola SaS v parlamente tak  my sa dohodneme".  
Dnes už môžeme povedať, že ste sa dohodli. Pomaly pripravujete verejnú mienku na to, že po voľbách idete do toho so Smerom.
Posielam špeciálny hudobný darček pre KDH.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?