Keď som ležal na zemi, tak ma kopali aj malé deti

Autor: Jaroslav Suja | 31.1.2014 o 19:36 | Karma článku: 10,89 | Prečítané:  1929x

Posledné štyri dni sa mi zdá ako keby novinárska a politická „obec" žila doteraz na inej planéte a nie na Slovensku. Posledné dni sa točia okolo ignorácie verejného ochrancu práv (ombudsmana) a extrémistov z Nitry. Kde začala celá kauza okolo obudsmanky ktorá vyvrcholila zvolaním mimoriadnej schôdze NR SR?  8.januára 2014 chcela ombudsmanka vystúpiť na rokovaní vlády.  Vláda Smeru  celú Dubovcovú odignorovala a neudelili jej ani slovo. To, že prišla na vládu sa nestáva až tak často a je možné, že to bolo prvýkrát od kedy je vo funkcii. Čo viedlo jej kroky na úrad vlády? Predmetom jej kroku bol júnový zásah polície v rómskej osade v Moldave nad Bodvou.

Pri tejto razii malo dôjsť k zraneniu viacerých osôb a dokonca aj detí. Samozrejme je to smutné keď polícia zraní a to ešte neprávom nejaké osoby. Určite to na dôvere policajným zložkám nepridáva. No a tu hľadám odpovede prečo práve tento prípad ju dohnal až na vládu. Veď dovtedy sa udialo desiatky policajných akcií ako napr.tu. Koľko  sa denne týra detí a žien? Koľkokrát denne sa porušujú ľudské práva zo strany štátu a monopolných firiem? Čo súdnictvo a nekonečne dlhé prieťahy? Určite je toho ešte viac.

Otázka: Prečo práve teraz a táto kauza?

Extrémisti z Nitry:

Na záberoch holohlaví extrémisti dokopali zákazníkov baru a nejaký „hrdina" trafil aj dievča. Tak to je už silná káva a treba to riešiť. Som opäť pri otázke: Prečo práve teraz  a prečo tento prípad si zaslúžil toľko pozornosti?  Možno preto lebo denník SME .sk zverejnil zábery na ktorých sa bitka odohráva. Vďaka novinám sa naštartovali politici a to až tak, že tento prípad budú riešiť dva výbory NR SR. Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť a Ústavnoprávny výbor.  Je super, že poslanci majú tak obrovský záujem o ľudí a začínajú prípady riešiť individuálne. Verím, že odteraz už budú riešiť každú bitku takýmto spôsobom a nie len tú čo sa objaví vo večerných správach z ktorej sa stane sexi téma, ktorá prihrieva  polievočku a možno aj nejaký ten hlas od voliča. Poslanci chcú vedieť čo sa deje, že to trvalo až štyri mesiace. Majú pravdu. Konečne!!! Ľuďom rozsvietili svetielko na konci tunela a môžu žiť v nádeji, že aj ich prípady vyvolajú nejaké to zasadnutie výboru v parlamente. Veľmi by som tomu neveril, ale čo ak....

Predsa len jeden aktuálny tip z päťtisícového mestečka. Komentár k videu od náčelníka MsP v Tisovci. "Prvým napadnutým bol Roman S. z Tisovca. Poškodený Roman S. stál na námesti v Tisovci. Okolo prechádzali dvaja členovia rodiny B. Roman S. si iba od jedného vypýtal cigaretu. Týmto sa asi dopustil závažného previnenia. Dvaja členovia rodiny B. zbehli domov a privolali posilu. Do ulíc sa preto vyrojila veľká časť rodiny B., vrátane žien a malých detí. Naháňali Romana S. po námesti a fyzicky ho napádali. Na videu je zachytená časť, kedy sa Roman S. snažil ukryť vo dvore reštaurácie Darian v Tisovci. ( Tam bohužiaľ kamera nie je.) Tam ho členovia rodiny B. fyzicky napadli.Druhým je Dalibor D. z Tisovca. Členovia rodiny B. sa nachádzali pri reštaurácii Darian, keď odchádzali domov potom, ako napadli poškodeného Romana S. Poškodený Dalibor D. vyšiel z reštaurácie Darian v Tisovci. Dobromyseľne išiel k členom rodiny B., ktorí sa tu zhromaždili. Dalibor D. im dobromyseľne povedal, aby sa nehádali. To ale nemal robiť. Hneď ho po predchádzajúcej slovnej potýčke, ho členovia rodiny B. fyzicky napadli. Dalibor D. sa snažil konfliktu vyhnúť a chcel odísť preč. Páchatelia ho ale stále prenasledovali a napádali. Na námesti v Tisovci na Dalibora D. zaútočili a keď spadol na zem, surovo ho dokopali. Dalibor D. mestskej polícii uviedol: „ Keď som ležal na zemi, tak ma kopali aj malé deti" zdroj echoviny.sk


Verím, že my všetci by sme uvítali keby sa politici prestali predbiehať kto a akú veľkú časť si odkrojí z medializovanéj témy. Prestali viesť jalové reči. Veď na Slovensku sa denne odohrávajú desiatky bitiek, krádeží, šikanovania a o nich nikto neinformuje. Riešenia ostávajú v rukách polície a tak je to správne.

Osobitnú pozornosť  by si napr.zaslúžila  informácia, že slováci  zvýšili svoje zadlženie o 10% za rok. V minulom roku sme si požičali cez 20 miliard Eur. Patríme medzi najrýchlejšie sa zadlžujúcich obyvateľov v Európe.  Alebo aj niečo o podnikateľoch: Kto chráni živnostníkov pred neskutočnou  senzišikanou  ako je napr: povinnosť vystaviť/vylepiť zväčšený bloček  z registračnej pokladne a to samozrejme, že na viditeľnom mieste v prevádzke. V prípade nesplnenia dostanete pokutu bezmilosti 60 Eur. Nie, nedá sa len pohovorom. Treba platiť!

K tomuto by som očakával mimoriadnu schôdzu NR SR a zasadnutie  výborov parlamentu.

Už konečne po extrémistoch, rómoch a medveďoch  by mohla prísť na rad záujmu aj vymierajúca stredná trieda.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?